خرید ماشین ظرفشویی بوش

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی بوش

اگر تصمیم شما برای خرید ماشین ظرفشویی بوش جدی است؛ توصیه می‌کنیم قبل از اینکه به فروشگاه بروید، این مقاله را بخوانید. به یاد داشته باشید که همیشه گران‌ترین و بالاترین مدل بهترین انتخاب نیست. ماشین ظرفشویی باید علاوه بر طول عمر و کیفیت شستشوی بالا، بتواند تمام نیازهای ما را برآورده کند. همچنین اگر بخواهید هر روز از آن استفاده کنید؛ باید از نظر ظرفیت و مصرف انرژی مناسب و بهینه باشد؛ آن زمان ما می‌توانیم بگوییم انتخاب خوبی داشته‌ایم. نکاتی که در این راهنمای خرید ماشین ظرفشویی بوش به آن خواهیم پرداخت، می‌تواند به شما برای داشتن یک انتخاب هوشمندانه و درست، کمک کند.

برای خرید ماشین ظرفشویی بوش باید نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

  • بررسی نوع و ظرفیت ماشین ظرفشویی بوش
  • برنامه‌های شستشو در ماشین ظرفشویی بوش
  • تکنولوژی های مختلف در ماشین ظرفشویی بوش

معمولا همه افراد برای خرید ماشین ظرفشویی بوش به دنبال بهترین مارک و بالاترین مدل هستند و از قدرت دستگاه و سطح نیازهای خودشان، چشم‌پوشی می‌کنند. به همین دلیل ممکن است در خیلی از موارد افراد انتخاب درستی نداشته باشند و یک ماشین ظرفشویی گران قیمت اما ناکارآمد را تهیه کنند. می‌توانیم بگوییم تمام مدل‌های ماشین ظرفشویی بوش از نظر کیفیت شستشو و طول عمر در یک سطح قرار دارند؛ اما تنها دلیلی که باعث اختلاف قیمت بین مدل‌ها می‌شود استفاده از تکنولوژی‌های مختلف و برنامه‌های شستشویی است که ممکن است حتی بسیاری از آنها اصلا برای شما کارایی نداشته باشد و شما هیچ گاه از آنها استفاده نکنید، به طور مثال تصور کنید ماشین ظرفشویی شما توانایی استریل کردن ظروف را دارد اما اگر از این برنامه استفاده نکنید چه تفاوتی می‌کند ماشین ظرفشویی شما برنامه استریل کردن ظروف را دارد یا خیر. بنابراین منطقی است که به هنگام خرید ماشین ظرفشویی بوش به اندازه امکانات مورد استفاده‌مان، هزینه کنیم.

بررسی نوع و ظرفیت ماشین ظرفشویی بوش

اولین چیز برای خرید ماشین ظرفشویی بوش توجه به ظرفیت آن است. ظرفیت ماشین ظرفشویی باید بر اساس تعداد اعضای خانواده و میزان رفت و آمد ما باشد تا بتوانیم به صورت روزانه از ماشین ظرفشویی خود استفاده کنیم و از نظر اقتصادی استفاده از آن برای ما به صرفه‌تر از شستن ظرف‌ها با دست باشد، پس یادتان باشد ماشین ظرفشویی اصلا یک وسیله تزیینی نیست که تنها از آن در خانه نگهداری کنیم. بنابراین قبل از اینکه به سراغ مدل‌های مختلف بروید باید بدانید چه ظرفیتی از ماشین ظرفشویی برای شما مناسب است. به صورت کلی ماشین‌ها به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند. ایستاده و رومیزی. اگر فضای کافی برای قرار دادن یک ظرفشویی ایستاده در آشپزخانه خود ندارید؛ ماشین ظرفشویی رومیزی می‌تواند انتخاب بسیار مناسب‌تری برای شما محسوب شود. ماشین‌های ظرفشویی ایستاده به دو دسته مبله و توکار تقسیم می‌شوند که انتخاب هر کدام، به سلیقه و دکوراسیون آشپزخانه شما بستگی دارد اما چیزی که باید برای خرید ماشین ظرفشویی بوش به آن دقت کنیم ظرفیت، تعداد سبد، برنامه‌های شستشو و امکانات دستگاه بر اساس نیازمان، است.

اولین چیزی که زمان خرید ماشین ظرفشویی بوش نظر افراد را به خود جلب می‌کند ظرفیت 12، 13 و 14 نفره است. این موضوع اهمیت چندانی ندارد و پیشنهاد می‌کنیم خیلی به این موضوع توجه نکنید. به دلیل اینکه شرکت‌های تولید کننده می‌دانند این عدد از نظر روانی تأثیر زیادی بر روی خریدار دارد به همین خاطر سعی می‌کنند با اضافه کردن یک قسمت کوچک به سبد مثلا برای قرار دادن فنجان‌های قهوه ظرفیت عددی آن را بیشتر نشان دهند، چیزی که اهمیت دارد این است که فضای داخلی تمام ماشین‌های ظرفشویی یکسان است و مهم‌ترین مسئله تعداد سبد در ماشین ظرفشویی است که می‌تواند 2 سبد و یا 3 سبد باشد.

برنامه های شستشو در ماشین ظرفشویی بوش

برنامه‌های شستشو مهمترین چیزی است که می‌تواند روی قیمت نهایی به هنگام خرید ماشین ظرفشویی بوش تاثیرگذار باشد.  البته برخی از این برنامه‌ها شاید یکبار هم توسط شما استفاده نشوند اما همانطور که ذکر کردیم؛ باید بابت آن‌ها هزینه بپردازید و این یکی از دلایل اصلی برای انتخاب ماشین ظرفشویی مناسب است.

مهمترین برنامه‌های شستشوی ماشین ظرفشویی شامل موارد زیر می‌شود:

برنامه نیم شور یا همان Half Load در ماشین ظرفشویی بوش

برنامه شستشو Half Load برای خانواده‌های کم جمعیت بسیار کارآمد است. این برنامه امکان استفاده از نصف ظرفیت ماشین ظرفشویی را به شما می‌دهد. برای این کار لازم نیست منتظر پر شدن ظرفیت دستگاه بمانید و می‌توانید ظروف خود را تنها در سبد پایینی ماشین ظرفشویی قرار دهید. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم دستگاهی را انتخاب کنید که حتما این برنامه را داشته باشد. وجود این برنامه دستگاه شما را به یک ماشین ظرفشویی رومیزی تبدیل می‌کند. البته لازم به ذکر است که در این موارد بهتر است از ژل به جای قرص استفاده کنید. زیرا میزان مواد شوینده در یک قرص برای ظرفیت کامل در نظر گرفته شده است. برای استفاده از ژل، باید آن را در قسمتی که قرص را قرار می‌دهید؛ تا خط اول آن، ژل بریزید. خط دوم برای زمان‌هایی است که قصد دارید از تمام ظرفیت ماشین ظرفشویی‌تان استفاده کنید.

برنامهVario Speed ​​Plusدرماشین ظرفشویی بوش

اگر برای شستن ظروف عجله دارید؛ با استفاده از این برنامه می‌توانید مدت زمان شستشوی ماشین ظرفشویی بوش را تا 60 درصد، کاهش دهید البته در مقابل چیزی حدود 20 درصد میزان مصرف انرژی با این برنامه، افزایش پیدا می‌کند. توجه داشته باشید که برنامه Vario Speed فقط زمان شستشو را کاهش می‌دهد یعنی تاثیری بر عملکرد برنامه شستشویی که شما انتخاب کرده‌اید ندارد و هیچ ارتباطی با برنامه‌هایی مانند Quick Wash و یا Turbo Speed 20min ندارد.

برنامه شستشوی Intensive zone در ماشین ظرفشویی بوش

این برنامه می‌تواند ظروف بزرگ مانند تابه و قابلمه را به راحتی شستشو دهد، به این صورت که از دما و فشار بالای آب استفاده می‌کند. زمانی که بخواهید از این برنامه استفاده کنید؛ به شما پیشنهاد می‌شود قابلمه و تابه خود را در طبقه پایین ماشین ظرفشویی قرار دهید زیرا ماشین ظرفشویی برای شستن ظروف در طبقه پایین از فشار بالای آب استفاده می‌کند. به همین دلیل است که همواره توصیه می‌شود ظروف گل دار و کریستال را در طبقه بالای ظرفشویی قرار دهید.

علاوه بر برنامه‌های ذکر شده، برنامه‌های شستشوی بسیار زیاد دیگری هم وجود دارد که هر کدام از آنها عملکرد مختص به خود را دارند و می‌توانند مزایای مختص به خود را برای شما داشته باشند، مانند برنامه شستشوی Night Program، ECO، Pre Rinse، Quick Wash، Perfect Dry، Turbo Speed 20min و برنامه‌های مختلف Auto.

تکنولوژی‌های مختلف در ماشین ظرفشویی بوش

تکنولوژی موجود در هر دستگاهی، امکانات متفاوتی را در اختیار شما قرار می‌دهد. اما ممکن است برخی از این امکانات اصلا به کار شما نیاید و منطقی است که شما نباید برای آن‌ها هزینه‌ای پرداخت کنید. در ادامه برخی از این تکنولوژی‌ها را که برای خرید ماشین ظرفشویی بوش قابل توجه هستند، ذکر کرده‌ایم:

سنگ زئولیت در ماشین ظرفشویی بوش

زئولیت Zeolite در حقیقت یک سنگ معدنی است که می‌تواند رطوبت موجود در هوا را به خود جذب کند و آن را به گرما تبدیل کند. دلیل اینکه شرکت بوش از این سنگ در تولید ماشین ظرفشویی‌های خود استفاده می‌کند این است که گرمایی که مصرف انرژی را کاهش می‌دهد به این صورت که ماشین ظرفشویی بوش برای شروع از المنت برای گرم کردن آب استفاده می‌کند در اینجا سنگ بخار آب را جذب می‌کند و آن را به گرما تبدیل می‌کند، از اینجا به بعد این گرما به کمک المنت می‌آید برای گرم کردن آب و یا خشک کردن ظروف که این موضوع باعث می‌شود 10 درصد مصرف انرژی کاهش پیدا کند به همین دلیل مدل‌هایی که دارای سنگ زئولیت هستند برچسب انرژی A+++ را به خود اختصاص داده‌اند.

در مدل‌هایی که این سنگ در آن‌ها وجود ندارد زمان باز کردن درب ماشین ظرفشویی بخار آب در دستگاه وجود دارد که کافیست نهایت 10 دقیقه درب دستگاه را باز بزارید تا بخار آب خارج شود و سپس می‌توانید ظروف خود را که کاملا خشک شده است را داخل کابینت قرار دهید این تمام واقعیت و مزایای سنگ زئولیت به هنگام خرید ماشین ظرفشویی است که البته وجود آن با توجه به اختلاف قیمتی که دارد؛ توجیح خاصی ندارد.

Home connect در ماشین ظرفشویی بوش

وجود قابلیت Home connect در ماشین ظرفشویی بوش این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید دستگاه خود را به اینترنت متصل کنید و با نصب یک اپلیکیشن بر روی گوشی موبایل و یا تبلت خود در هرجایی که هستید بتوانید به آن متصل شوید و آن را مدیریت کنید بطور مثال می‌توانید ظروف خود را داخل ماشین ظرفشویی قرار دهید و زمانی که از محل کار خود در حال بازگشت به منزل هستید آن را روشن کنید تا زمانی که به خانه می‌رسید ماشین ظرفشویی شستن ظرف ها را تمام کرده باشد. درست است که Home connect نیز یک آپشن خوب برای شماست اما سوال اینجاست که چقدر ممکن است شما از یک همچین آپشنی استفاده کنید و چقدر حاضرید به هنگام خرید ماشین ظرفشویی برای چنین آپشنی پول پرداخت کنید. همانطور که می‌بینید برخی از تکنولوژی‌ها شاید حتی یکبار هم توسط شما استفاده نشوند و یا بالعکس ممکن است هزاران بار استفاده شوند. این کاملا به شما بستگی دارد.

 

خرید ماشین ظرفشویی بوش

 

پس از خرید ماشین ظرفشویی بوش معمولا اگر به درستی از آن استفاده کنید، احتمال خرابی آن پایین است اما در هر صورت گاهی هم چنین مشکلاتی پیش می‌آید که در این صورت می‌توانید با تعمیرکاران تمام سرویس برای عیب‌یابی و تعمیر آن، تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره برای تعمیرات اسکرول به بالا