مشکلات جاروبرقی

مشکلات جاروبرقی ها و روش رفع آن ها

مشکلات جاروبرقی ها و روش رفع مشکلات جاروبرقی

همه شما می دانید که جاروبرقی وسیله ای است که در خانه ها و هتل ها و رستوران ها و تقریبا می توان گفت همه جا ، کاربردهای فراوانی دارد و امکان بوجود امدن مشکلات برای جاروبرقی زیاد است، مشکلات رایج جاروبرقی که در این مقاله به آن ها می پردازیم و سعی می کنیم به رفع مشکلات جاروبرقی نیز بپردازیم

اما در برخی موارد این وسیله ی پرکاربرد ، دچار ایراداتی نیز می شود که کارایی آن را با مشکل مواجه می سازد. اکثر این ایرادات را می توانید در خانه بررسی و حل کنید بدون این که هزینه ای به تعمیرکار پرداخت کنید.

ما در این مقاله برای شما چند مشکل رایج در جاروهای برقی را مثال میزنیم و سپس روش حل هرکدام را می گوییم.

  • روشن نشدن جارو برقی :

یکی از مشکلات جارو برقی ها که تقریبا تمامی افرادی که جارو دارند حداقل یکبار برای ان ها پیش آمده است روشن نشدن جاروبرقی است که  تعمیر آن نیز اغلب آسان است. روشن نشدن جاروبرقی می تواند در اثر وصل نبودن پریز جاروبرقی به برق، پر بودن کیسه ی جاروبرقی، خرابی دکمه ی خاموش روشن جاروبرقی، سوختن موتور جاروبرقی و… اتفاق بیوفتد. پیدا کردن علت اصلی روشن نشدن جاروبرقی باید توسط تکنسین متخصص انجام گیرد. پیدا کردن علت روشن نشدن جاروبرقی اصولا راحت می باشد و در اکثر اوقات قابلیت تعمیر را دارد.

البته باید خاطر نشان شد که در پاسخ به این سوال که چرا جاروبرقی روشن نمی‌‌شود؛ نمی‌توان یک پاسخ قطعی ارائه داد. زیرا دلایل زیادی اعم از مشکلات مکانیکی و الکتریکی می‌توانند باعث از کار افتادن دستگاه و روشن نشدن آن باشند.

  • سوختن موتور جاروبرقی

یکی دیگر از مشکلات جاروبرقی که میتوان به ان اشاره کرد سوختن موتور است

برای مثال اگر به طور مداوم از جاروی خود استفاده می کنید بدون این که فرصت استراحت به آن داده باشید ؛ موتور در این صورت داغ می شود و نمی تواند ریکاوری شود.

پس برای جلوگیری از بروز این مشکل به شما توصیه می کنیم که بین فواصل زمانی که جارو می کنید فاصله بیندازید تا جارو فرصت استراحت داشته باشد.

هم چنین ممکن است حین جارو کردن ضربه ای به بدنه جارو و به طبع به موتور وارد شود که موتور را دچار خرابی و مشکل کند در نتیجه توصیه می شود از حرکت دادن سریع جارو برقی پرهیز کنید.

اکثر کسانی که با مشکل روشن نشدن جارو برقی پیش ما مراجعه می کنند اذعان دارند که مدتی پیش وقتی در حال جارو بودند بدنه جارو برقی برعکس شده و آن ها برای مدتی متوجه این موضوع نبودند.

هم چنین ممکن است به علت فرسودگی بر اثر زمان و یا گیر کردن وسایل خارجی و تجمع گرد و خاک در جارو نیز موتور جارو برقی دچار مشکل شود.

  • خراب شدن سیم جمع کن در جارو برقی :

یکی دیگر از مشکلات جاروبرقی که امکان دارد پیش بیاید مشکل در سیم جمع کن است

امکان دارد عیب موجود در سیم جمع کن علت روشن نشدن دستگاه باشد. در برخی موارد به سبب عدم اتصال شاخک های سیم جمع کن به حلقه های گردان قرقره، برق به سیم جمع کن می رسد ولی وارد دستگاه نمی شود. برای حل این مشکل جاروبرقی باید شاخک ها را کمی به حالت عمودی نزدیک نموده، سپس قرقره را بر روی آن ها قرار دهید. با این کار حلقه های گردان برشاخک ها فشار وارد نموده و آن ها را به طرف پایین می راند. حالت فنری شاخک ها، ارتباط بین آن ها و حلقه های گردان را ایجاد خواهد نمود و دستگاه روشن خواهد شد.

  • کیسه ها و فیلتر در جارو برقی :

مشکلات مربوط به کیسه ها و فیلتر یکی دیگر از مشکلات رایج جاروبرقی است بهتر است بطور مرتب کیسه جارو را خالی کنید. انواع خاصی از کیسه ها باید تعویض شده و مورد استفاده مجدد قرار نگیرند. این کیسه ها از جنس متخلخل ساخته شده اند که می توانند گرفتگی پیدا کنند. استفاده مجدد از این کیسه ها ممکن است باعث گرم شدن مکرر موتور در طی کار شود. به همین ترتیب ، فیلترهای جاروبرقی نیز هنگام مسدود شدن با گرد و غبار باید تعویض شوند. این عملکرد دستگاه شما را تضمین می کند. فیلترها باید سالی یک بار عوض شوند پس حتما حواستان به این موضوع باشد.

  • لوله خرطومی در جارو برقی :

از جمله مشکلات جاروبرقی شاید در نگاه اول عجیب به نظر برسد ولی گاهی اوقات علت خراب شدن جارو می تواند به علت مشکل در همین قسمت باشد.

گاهی ممکن است جسمی در لوله خرطومی جاروبرقی گیر کرده باشد و همین امر ممکن است بعد ها خرابی های زیادی را به بار بیاورد. گیر کردن اجسام، به خصوص اجسام بزرگ در لوله خرطومی جاروبرقی امری بسیار طبیعی و رایج می باشد. در صورتی که احساس می کنید جسمی در لوله خرطومی گیر کرده، باید لوله را از دستگاه جدا کنید و تمام نقاط لوله را بررسی کنید تا انسداد را بر طرف کنید. می توانید جهت برداشتن اجسام از داخل لوله ی جاروبرقی، از انبر دست استفاده کنید.

در صورتی که انسداد را بر طرف کنید، باید مشکل جاروبرقی حل شود، در غیر این صورت بهتر است جاروبرقی را به تکنسین مربوطه نشان دهید. همچنین گاهی ممکن است، لوله خرطومی جاروبرقی بر اثر ضربه، کشیدگی بیش از حد یا هنگامی که سعی میکنید که اجسام را از لوله خرطومی جاروبرقی خارج کنید، این لوله دچار پارگی شود، که در این صورت باید یک لوله خرطومی جدید را جایگزین کنید.

  • سر و صدای زیاد جارو برقی

در بیشتر موارد، سر و صدای جاروبرقی از محل موتور درایو است که این مشکل  هنگام ورود خاک به موتور ایجاد می شود و باعث انسداد می شود. اگر به نظر می رسد سر و صدا از جارو برقی سرچشمه گرفته است، می تواند به دلیل یک یاتاقان غلتکی شکسته باشد. در این حالت مونتاژ کامل غلتک برس نیاز به تعویض دارد. در موارد نادر، ممکن است در نقطه‌ ای که قلم مو به بدنه جاروبرقی وصل شده باشد، شکستگی یا فرسایش ایجاد شده باشد.

  • خراب شدن رله در جارو برقی

رله سوخته است. برخی از جاروها مجهز به رله هستند برای این گونه جاروها امکان دارد مشکل از سوختگی رله باشد که برای تشخیص آن باید ابتدا سیم های متصل شده به کلید روی دسته جارو را به وسیله اهم متر چک نمایید. سپس کلید روی دسته و در صورت سالم بودن آن ها خود رله را عملا آزمایش کنید. برای آزمایش رله باید جارو را به برق متصل کنید و با استفاده از یک پیچ گوشتی دسته عایق کلید قدرت رله را بندید. اگر جارو روشن شد، عیب از رله است و سیم های رابط رله و یا ساختمان داخلی اش آسیب دیده است.

  • خراب شدن چرخ های جارو برقی

در صورتی که چرخ های جاروبرقی خراب باشند، جاروبرقی به خوبی روی فرش کشیده نمی شود. چرخ های جاروبرقی، می توانند بر اثر گذشت زمان خراب شوند. گاهی ممکن است چرخ های جاروبرقی به ظاهر سالم باشند، اما ممکن است قسمتی از آن ها ترک داشته باشند، و با گذشت زمان بشکنند. بنابراین در صورتی که چرخ های جاروبرقی شکسته باشند باید آن ها را عوض کنید.

تمامی مواردی که در بالا ذکر کردیم از جمله موارد مشکلات جارو برقی هاست. حتما مقالات دیگر مربوط به مشکلات جاروبرقی را مطالعه کنید و اگر نیاز به تعمیر جاروبرقی دارید با کارشناسان تمام سرویس تماس بگیرید

اینستاگرام ما رو دنبال کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره برای تعمیرات اسکرول به بالا